Tesla Cybertruck İstanbul’a geldi!

Uzun yıllar duyurusu yapılan ve beklentilere sebep olan Tesla’nın en sağlam arabası olarak bilinen Cybertruck, geçtiğimiz sene Amerika pazarında satışa çıkmıştı. Yalnızca Amerika’da satılan Tesla Cybertruck, henüz diğer pazarlarda satışa çıkmamışken, paylaşılan bir videoda İstanbul Havalimanı’nda görüldüğü ortaya çıktı. İşte detaylar…

Tesla Cybertruck, İstanbul Havalimanı’nda görüntülendi!

Tanıtıldığı andan itibaren Tesla’nın gözbebeği olan ve Elon Musk’ın üzerinde özellikle çalıştığı Cybertruck, Avrupa pazarında bile görülmezken, İstanbul Havalimanı’nda görüntülendi. Henüz net bir açıklaması bulunmayan görüntülerin, bir etkinlik için mi geldiği yoksa birisinin satın mı alıp getirdiği bilinmiyor. Ancak Tesla’nın etkinlik planlarında böyle bir etkinlik bulunmaması ve bu planlarda da araçların böyle gelmemesi birinin satın aldığı iddialarını güçlendiriyor.

Videoda da görüldüğü üzere havalimanında park edilmiş olan Cybertruck, modern tasarımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış. Tamamen çelikte üretilen bu araç, güçlü elektrikli motoru ve dört çeker yapısıyla da öne çıkıyor.

Tesla’nın Türkiye pazarındaki günden güne büyümesi ve pazardaki boyutunu da ciddi şekilde arttırmasıyla birlikte Cybertruck için de bazı iddialar ortaya atılmıştı. Eğer özel ithalat olarak getirilmediyse, geçtiğimiz günlerde Avrupa turunda İstanbul’un da bulunacağı iddiaları kesinleşti diyebiliriz.

Şu anda ABD’de yaklaşık 100 bin euro fiyat etiketine sahip bu araç, eğer Türkiye’ye gelirse, ülkemizde vergisiz hali ile 3 milyon 500 bin TL’ye yakın fiyat ile gelecek. 4 bin 990 kilogram çekme kapasitesi, 547 kilometre menzili, ve 2.7 saniye 0’dan 100’e hızlanması ile oldukça iyi performans sunan Tesla Cybertruck’ın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz kesin değil.

Peki ya siz Tesla Cybertruck hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Türkiye’de tanıtılırsa alınabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir