Penis Boyunu Uzatmak İçin Bu Basit Egzersiz Etkili Oluyor!

Bir erkeğin penis büyüklüğü bazı toplumlarda çok önemli. Bazı erkekler için penisin çevresini ve uzunluğunu porno videolarda gördükleriyle karşılaştırmak güvensizliğe bile yol açabilir. Muhtemelen penis germe egzersizlerinin ilk sıralarda yer almasının nedeni budur.

Penis Büyütme Egzersizleri

1.Jelqing Egzersizi olarak adlandırdığımız egzersizdir. Bu egzersizi baş ve işaret parmağınızı kullanarak uygulayabilirsiniz. Bu işlemi penis yarı ereksiyon durumundayken dipten yukarı doğru ovalayarak penisteki kan dolaşımını hızlandırmaya yardımcı olursunuz ve oradaki doku genişler.

2.Kegel Egzersizi olarak adlandırdığımız egzersizdir. Bu egzersiz aslında daha çok kadınlar tarafından genişlemeyi önlemek için yapılır fakat erkeklerde penis büyütme egzersizi olarak uygulayabilir.

Penis Kalınlaştırma Egzersizleri

1.Çekme Yöntemi olarak adlandırılan egzersiz penis kalınlaştırmaya yardımcı olur. Bu işlem ayakta yapılır ve penisin ereksiyon halinde olmaması gerekir. Baş parmağınız ve işaret parmağınızla penisi yatay pozisyonda çekmeniz önerilir.

2.Sıkma Yöntemi olan işlemde de penis ereksiyon halinde olmamalıdır. Bu işlemi uygularken penisi avuç içinize alarak yukarı doğru çekilir. Bu uygulama birer dakika ve on beş tekrar olmak üzere yapılmalıdır.

Penis Büyütme Egzersizleri İşe Yarıyor Mu?

Penis büyütme egzersiz uygulamaları bir yere kadar ise yarayabilir. Bu egzersizler için belirtilen koşullar ve düzenli tekrarlarla belirli zaman aralıklarında yaparsanız, yaptığınız egzersiz işlemleri sonucu kan dolaşımını hızlandırdığınız için peniste belli oranda değişim görmek mümkün olabilir. Fakat kesin işe yarar ve kalıcı bir büyümedir dememiz mümkün değildir. Penis egzersizlerden kısa süre sonra eski boyutuna ve haline geri dönebilir. Penis büyütmenin kalıcı ve etkili çözümleri için cerrahi yöntemler tercih edilmelidir. Penis büyütme ameliyatları oldukça yaygın hale gelmiştir. Bu ameliyat sonucunda penis boyu ve kalınlığı kalıcı olacak şekilde değiştirilebilmektedir.

Aile hemşiresi uygulayıcısı Clarissa Guerrero’ya göre jelqing olarak bilinen özel bir egzersiz aslında yüzyıllardır varlığını sürdürüyor ve “kökeni eski Orta Doğu bölgelerine kadar uzanıyor”.

Sağma, çekme ve sıkma olarak da bilinen egzersiz, penisinizin büyüklüğünü ve genişliğini etkilemek amacıyla penisinizin derisinin neredeyse tamamen dikleşmemişken zamanla parmaklarınızla çekilmesini içerir.

Jelqing gerçekten işe yarıyor mu?

Jelqing’in işe yaradığına dair bilimsel bir kanıt yok

Çoğu ürolog size jelqing’in yapmayı bırakmanız gereken güvenli olmayan egzersizler kategorisine girdiğini söyleyebilir.

Bu penis germe egzersizinin faydalarından bahseden çok az bilim var veya hiç yok.

Penis büyütme ürünü tedarikçisi PhalloGauge Medical tarafından 2018’de yapılan küçük çaplı bir araştırmada, üç ay boyunca jelqing egzersizi yapan sekiz erkek denek izlendi ve çevre veya uzunluk açısından önemli bir fayda bulunamadı.

Ancak YouTube’daki ürolog ve pelvik cerrah Dr. Rena Malik’e göre bu, başlangıçta gerçek bir bilimsel çalışma değil. Bir İngiliz doktorun 1970’lerde jelqing üzerine yaptığı bir çalışmada bazı olumlu sonuçlardan bahsetmesine rağmen, daha sonra konuyla ilgili çok fazla tıbbi literatür oluşmadı.

Aslında, Google’da “jelqing” terimini aratırsanız, bu penis germe egzersizinin aslında cinsel yaşamınıza yarardan çok zarar getirebileceğini inceleyen birkaç çalışma bulursunuz. Traksiyon cihazlarının penis uzunluğunu ve çevresini nasıl etkileyebileceğine dair karışık sonuçlar veren bazı araştırmalar da vardır.

Ürolog Dr. Eric Tygenhof’un açıkladığı gibi, penis çevrenizin ve uzunluğunun, egzersiz sırasında kas yırtılmalarında olduğu gibi, sonunda iyileşen mikro yırtıklardan dolayı artacağını düşünmek tamamen doğru değildir. Doktor, “Maalesef penisteki kas, kollarınızdaki kaslar gibi iskelet kası değil, düz kastır ve aynı şekilde tepki vermez” diye paylaştı. Bununla birlikte jelqing penisinize nasıl zarar verebilir?

Penis germe egzersizinin dezavantajları

Jelqing’i denemiş olsanız da olmasanız da, potansiyel tehlikelerinin farkında olmak önemlidir. İşin hafif tarafında, penis derinize uygulanan baskıdan kaynaklanan ağrı, acı, morarma ve cilt tahrişine bakıyorsunuz.

Bu egzersizin daha ciddi etkileri konusunda ürologlar, penis derisinin altında yara dokusunun biriktiği ve sonunda ereksiyon sırasında peniste bir bükülme veya eğriliğe yol açan Peyronie hastalığı konusunda uyarıyorlar. Peyronie hastalığı ereksiyonları ve seksi acı verici hale getirebilir.

Erektil disfonksiyon (ED), jelqing’in başka bir sonucu olabilir. “Bu tür egzersizleri yapmak penisinizde kalıcı hasara neden olabilir… Penise giden sinirlerin hasar görmesinden dolayı peniste uyuşukluk yaratabilir ve penisin gerilmesi nedeniyle atardamarlarda ve damarlarda yaralanmalara neden olabilirsiniz.”

Dr. Rena Malik, YouTube’a göre. BJU International’da yayınlanan 2014 tarihli bir araştırmaya göre jelqing, penisinizdeki damarların ereksiyonu sürdürmek için yeterli kanla dolduramadığı bir durum olan veno-oklüzif erektil disfonksiyona neden olabilir.

Hala jelqing’i denemek istiyorsanız, penisinize masaj yapmaya başladığınızda kayganlaştırarak ve tamamen dik olmadığınızdan emin olarak önlem alabilirsiniz. Bununla birlikte, kapsamlı bir şekilde araştırılmamış bir penis germe egzersizi ile cinsel yaşamınızı iyileştirmeye çalışarak, cinsel yaşamınızı engelleyip engellemeyeceğiniz sorusu hala devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir