Genç Kızın Toprağa Gömülü Bulunmasıyla İlgili Soruşturmada 4 Tutuklama

İzmir’de 11 Şubat’ta kaybolan 18 yaşındaki İpek Akgül’ün cesedi, Adana’da Yaşar B’nin (20) itirafı üzerine Yumurtalık ilçesinde toprağa gömülü olarak bulundu. İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği, bu cinayet soruşturmasını genişletti. Olay günü kullanılan kiralık aracın güzergahında bulunan güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen özel ekip, katil zanlısı Yaşar B’nin yanı sıra Mehmet G. (26) ve Ahmet A’nın (27) da araçta bulunduğunu tespit etti. Zanlılardan Mehmet G, merkez Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi’nde saklandığı ikamette operasyonla yakalandı, Ahmet A. ise emniyete teslim oldu. Katil zanlısının ağabeyi Aziz B. (23), iddiaya göre bu kişilere yardım ettiği gerekçesiyle merkez Seyhan ilçesi Mirzaçelebi Mahallesi’ndeki evinde gözaltına alındı.

10 BİN LİRAYA KİRALIK KATİL İDDİASI

Mehmet G. ve Ahmet A’nın, husumetli oldukları iddia edilen Eren A’yı (22) öldürmesi için İzmir’de yaşayan İpek Akgül’ü azmettirdikleri öne sürüldü. Genç kızın sosyal medya aracılığıyla irtibata geçip tanıştığı Eren A’nın Adana’daki evine gittiği ve bu kişiyi tabancayla yaralayıp kaçtığı iddia edildi. Mehmet G. ve Ahmet A’nın, İpek Akgül’ü polise yakalanması durumunda aleyhlerinde ifade vermesini önlemek için öldürülmesi karşılığında Yaşar B. ile 10 bin liraya anlaştığı iddia edildi.

Cinayet zanlısı Yaşar B’nin ilk ifadesinde, İpek Akgül’ün sevgilisi olduğunu ve kendisini aldattığı için öldürdüğünü iddia ettiği ancak daha sonra ifadesini değiştirerek, “Mehmet G. ve Ahmet A. beni azmettirdi. Ben vurduğum kişiyi tanımıyorum. Onlar bana ‘Kızı vur, biz sana bakarız’ dediler. Ben de kızı vurdum.” şeklinde beyanda bulunduğu öğrenildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Mehmet G., Ahmet A. ve Aziz B. çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 kişi ise serbest bırakıldı ve tutuklananların sayısı 4’e yükseldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir